A TASZ Regionális Programja

Célunk, hogy a jogvédelem valóban elérhető legyen az egész országban.

A Regionális Programot azért indítottuk útjára, hogy közelebb kerüljünk azokhoz, akik segítségre szorulnak alapvető jogaik gyakorlásában, és többet tudjunk meg a polgárokat foglalkoztató problémákról. Bár sosem csak budapesti ügyeket vállaltunk, most arra a nagy lépésre szántuk el magunkat: 2023-ra három, nem budapesti irodát indítunk el. Ezekben az irodákban állandó munkatárs dolgozik majd a szervezet missziójának elérésén.

Nyitott műhelyek

Évek óta tartunk országszerte különböző képzéseket, műhelyeket. A jogtudatosító alkalmak célja, hogy az állampolgárok eszközöket és tudást kapjanak, illetve osszanak meg egymással arról, ha közösségükben, településükön felmerül egy probléma, akkor hova fordulhatnak, mit tehetnek. Hogy milyen lehetőségeik vannak, ha ők kerülnek olyan helyzetbe, amikor jogi tudásra van szükség, legyen szó például egészségügyről, vagy egy iskolai helyzetről. Az 2020 óta kiemelten foglalkozunk azzal, hogy minél szélesebb körben ismertté és elérhetővé váljanak ezek az alkalmak, és szeretnénk mindenki számára megnyitni a részvételi lehetőséget.

A Regionlális Program munkája

A TASZ Regionális Programja azt jelenti, hogy az egyenlőséghez, a magánszférához és a politikai szabadságjogok gyakorlásához kapcsolódó jogterületeken folyamatosan figyelünk arra, hogy ha a Budapesten kívül élő polgárok nem találnak meg bennünket a jogsérelmeikkel, akkor mi találjuk meg őket mindenhol az országban. Ennek megfelelően hoztuk létre a jogi, kommunikációs és képzési területeken átívelő programunkat.

PÉCSI IRODA

A TASZ célja, hogy a jogvédelmet elérhetőbbé tegye Budapesten kívül is, ezért megnyitottuk Pécsen első regionális irodánkat, ahol pécsi és Pécs környéki polgároknak, csoportoknak és szervezeteknek díjmentes jogsegélyt nyújtunk.

Brumecz Viktória, a TASZ Regionális Program helyi munkatársa előzetes időpont-egyeztetés alapján fogadja az érdeklődőket.

DEBRECENI IRODA

A TASZ debreceni jogi tanácsadásra előzetes időpont-egyeztetés alapján van lehetőség. A konzultációt dr. Jakkel Barbara, a TASZ Regionális Programjának debreceni jogásza tartja, személyesen Piac utcai irodánkban.

Jelentkezéshez és további információkért kattints a lenti gombra.

SZEGEDI JOGSEGÉLY

Ingyenes jogi tanácsadás Szegeden a Megálló Közösségi Házban (Budapesti körút 23.) Takács Ádámmal, a TASZ Magánszféraprojekt jogászával.

Jelentkezéshez kattints a lenti gombra és regisztrálj az űrlapon.

Regionális Program

A településeken lőtte lábon a demokráciát a kormány

Független és erős helyi közösségek nélkül nincs demokrácia, a magyar kormány viszont központosításra törekszik, és már rég elvonta az önkormányzatok erőforrásait, felszámolta a mozgásterüket. A helyzet csak romlik, ami nemzetközi egyezményt is sért a polgárok demokratikus jogain túl – erre mutat rá az Európa Tanács jelentése.

Kezdő jogász munkatársat keres a TASZ

A TASZ olyan emberi jogi érdeklődésű, jogász végzettségű, a szervezet céljai iránt elkötelezett munkatársat keres, aki Miskolcon vagy Pécsen él és ismeri a helyi civil életet.

A munkatárs feladatai részletesebben:

tényfeltárás, az ügyfelekkel való kapcsolattartás, illetőleg hatóságok képviselőivel való tárgyalás/egyeztetés Miskolc vagy Pécs környékén.

kapcsolattartás partnerszervezetekkel, ideértve képzésekben való részvételt, közös ügyekkel kapcsolatos tevékenységek ellátását;

részvétel a kommunikációs (blog, honlaphír írása, nyilatkozás stb.) tevékenységekben;

részvétel a szervezeti stratégiák kidolgozásában;

beadványok írása, jogi háttérelemzések készítése hazai és esetlegesen nemzetközi fórumokra.

Félrevezette a minisztériumot az állami szociális intézetek fenntartója, amikor a munkaerőhiány miatt számonkérték

Bizonyítékunk van rá, hogy az állami szociális és gyermekvédelmi intézetek fenntartója, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) félrevezette a minisztériumot a bázakerettyei pszichiátriai otthont sújtó munkaerőhiányról. Rétvári Bence államtitkár képviselői kérdésre azt állította, hogy van elég dolgozó az otthonban. A valóság azonban az, hogy augusztus végén a jogszabályban előírthoz képest 38 százalékos volt a munkaerőhiány a bentlakásos intézetben. Úgy tűnik, az SZGYF mást mondott a minisztériumnak, mint ami a valóság, és ezzel a parlamenti képviselőket, illetve rajtuk keresztül a nyilvánosságot is félretájékoztatta.

Négy évig vegzálta a magyar rendőrség a holland nyugdíjast, aki legális kenderolajjal akart gyógyulni

Azzal vádolták a baranyai faluban élő idős férfit, hogy bűnszövetkezet létrehozásán dolgozik, mert hat euróért rendelt egy csomag magot egy holland veteményboltból. Az igazságügyi botanikus szakértő egy 1966-os kiadású kézikönyvre alapozta véleményét.

Sályi felvonulás: tette a dolgát a rendőrség

Akár volt szerepe a nyílt levelünknek, akár nem, komolyan vették a kihívást – a vasárnapi demonstráció biztosítása olyan volt, ahogy az elvárható.