A TASZ Regionális Programja

Célunk, hogy a jogvédelem valóban elérhető legyen az egész országban.

A Regionális Programot azért indítottuk útjára, hogy közelebb kerüljünk azokhoz, akik segítségre szorulnak alapvető jogaik gyakorlásában, és többet tudjunk meg a polgárokat foglalkoztató problémákról. Bár sosem csak budapesti ügyeket vállaltunk, most arra a nagy lépésre szántuk el magunkat: 2023-ra három, nem budapesti irodát indítunk el. Ezekben az irodákban állandó munkatárs dolgozik majd a szervezet missziójának elérésén.

Nyitott műhelyek

Évek óta tartunk országszerte különböző képzéseket, műhelyeket. A jogtudatosító alkalmak célja, hogy az állampolgárok eszközöket és tudást kapjanak, illetve osszanak meg egymással arról, ha közösségükben, településükön felmerül egy probléma, akkor hova fordulhatnak, mit tehetnek. Hogy milyen lehetőségeik vannak, ha ők kerülnek olyan helyzetbe, amikor jogi tudásra van szükség, legyen szó például egészségügyről, vagy egy iskolai helyzetről. Az 2020 óta kiemelten foglalkozunk azzal, hogy minél szélesebb körben ismertté és elérhetővé váljanak ezek az alkalmak, és szeretnénk mindenki számára megnyitni a részvételi lehetőséget.

A Regionlális Program munkája

A TASZ Regionális Programja azt jelenti, hogy az egyenlőséghez, a magánszférához és a politikai szabadságjogok gyakorlásához kapcsolódó jogterületeken folyamatosan figyelünk arra, hogy ha a Budapesten kívül élő polgárok nem találnak meg bennünket a jogsérelmeikkel, akkor mi találjuk meg őket mindenhol az országban. Ennek megfelelően hoztuk létre a jogi, kommunikációs és képzési területeken átívelő programunkat.

PÉCSI IRODA

A TASZ célja, hogy a jogvédelmet elérhetőbbé tegye Budapesten kívül is, ezért megnyitottuk Pécsen első regionális irodánkat, ahol pécsi és Pécs környéki polgároknak, csoportoknak és szervezeteknek díjmentes jogsegélyt nyújtunk.

Brumecz Viktória, a TASZ Regionális Program helyi munkatársa előzetes időpont-egyeztetés alapján fogadja az érdeklődőket.

DEBRECENI IRODA

A TASZ debreceni jogi tanácsadásra előzetes időpont-egyeztetés alapján van lehetőség. A konzultációt dr. Jakkel Barbara, a TASZ Regionális Programjának debreceni jogásza tartja, személyesen Piac utcai irodánkban.

Jelentkezéshez és további információkért kattints a lenti gombra.

SZEGEDI JOGSEGÉLY

Ingyenes jogi tanácsadás Szegeden a Megálló Közösségi Házban (Budapesti körút 23.) Takács Ádámmal, a TASZ Magánszféraprojekt jogászával.

Jelentkezéshez kattints a lenti gombra és regisztrálj az űrlapon.

Regionális Program

Videón, ahogy lesöpri a gyáli polgármester az Elios-ügyben gyűjtött aláírásokat

A héten újabb epizódokkal folytatódott választási vlogsorozatunk, szót ejtettünk a szavazatszámlálásról, az ellenzéki plakátolás önkormányzat általi elszabotálásáról, és a képviselő-testületi ülések nyilvánosságáról is.

Nem zárhatják ki az újságírókat a magyar menekülttáborokból

Megsértette a magyar állam annak az újságírónak a jogait, akit egyetlen menekülttábor területére sem engedtek be – mondta ki az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB). Az újságírót a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) képviselte a strasbourgi bíróság előtt.

Az Elios után civilek hozták vissza a fényt Gyálra

A Tiborcz-cég beruházása után sötétbe borultak a Pest megyei város utcái, a rossz járdák pedig még egy lapáttal rátettek a balesetveszélyre. Az ott élők közül voltak, akik úgy érezték, hogy tenniük kell, és egy beszélgetés után kiderült, hogy nincsenek egyedül – ebből pedig olyan közösség alakult ki, ami tényező lett a város életében. Vlogsorozatot indítottunk, hogy te is megtudd, mit tehetsz azért, hogy mindannyian jobb városokban és falvakban élhessünk.

Nyílt levél a miskolci polgármester-jelölteknek – Mi lesz a város szegénytelepeivel?

Elvárjuk, hogy a jövőben a miskolci városvezetés a mélyszegénységből fakadó problémákat ne megbélyegző retorikával és rendészeti eszközökkel, hanem megfelelő szociálpolitikai intézkedésekkel kezelje.

Egészségügyi válsághelyzet lehet, mégis titkolóznak a Veszprém megyei laborkrízisről

Azonnal nyilvánosságra kell hozni, hogy megoldott-e a Veszprém megyei kórházak diagnosztikai laborháttere, és ha nem, még ma megoldást kell találniuk az egészségügyi szerveknek. A jogszabályok értelmében ugyanis nem működhet kórház laboratóriumi diagnosztikai háttér nélkül. Sem a megyei kormányhivatal, sem a tisztifőorvos nem árulja el, mi a pontos helyzet, csak szivárgó hírekből tudható, hogy az egész megye kórházi laborháttér nélkül maradt. Ez mérföldkő a magyar egészségügyben: ilyen súlyos és ennyi embert érintő összeomlás eddig még nem történt. Orvost, egészségügyi dolgozót és beteget is keresünk, hogy legyenek ügyfeleink a jogsértés miatt indítandó eljárásban.

Egyre több iskolába juthat el a MONDO

Tavalyi sikeres gyűjtésünk után megígértük, hogy legalább 40 iskolába elvisszük a MONDO-t. Hogy azóta hogy halad ez a folyamat, arról két önkéntesünk írt remek összefoglalót. Olvassátok el ezeket ti is!