A bíróság másodfokon nekünk adott igazat a perben, melyben Szeged egyik független hírportálját, a Szegedert képviseltük egy szegedi piac ügyvezetőjével szemben. Az ügyvezető azért fordult a bírósághoz, mert szerinte a lap egy cikkében megsértette a jó hírnevét. Szerintünk az újságíró jogszerűen és etikusan járt el, ezt pedig a Szegedi Ítélőtábla is megerősítette: az ítéletben kiemelik, hogy különösen fontos alkotmányos érdek, hogy a polgárok, a sajtó bizonytalanság, megalkuvás és félelem nélkül vehessenek részt a társadalmi és politikai vitákban. A perrel a Szegeder védelmén túl az is célunk volt, hogy segítsük a független sajtó működését szerte az országban.
Mostanában többen fordultak hozzánk azzal, hogy a polgármester vagy egy országgyűlési képviselő kitiltotta őket valamelyik nyilvános közösségi oldaláról, miután kritikus kommentet tettek kozzé az oldalon. Ha a tiltás alapja a hozzászóló politikai véleménye, akkor ez olyan diszkrimináció, ami az egyenlő bánásmódról szóló törvénybe ütközik. A közhatalmat gyakorló politikusoknak ugyanis a törvény alapján nem szabad hátrányosan megkülönböztetniük senkit – az pedig, ha valakit az oldalról való kizárással elhallgattatnak és elzárnak az ott közzétett információktól, pontosan ezt jelenti.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) és a Political Capital (PC) az Európai Bizottsághoz fordult, mert miközben az Unió kitiltotta területéről az orosz propagandát, az annak megfelelő tartalmakat a magyar közmédia akadálytalanul terjeszti.
2021-ben indítottuk el #többkötössze kampányunkat, hogy felhívjuk a figyelmet az állami gyűlöletkeltés veszélyeire, és arra buzdítsunk mindenkit, hogy tegyen a kirekesztés ellen. Videónkat az RTL Klub is levetítette, mint társadalmi célú reklámot. A Médiatanács a videót egy bejelentés alapján vizsgálta.
A propagandasajtóban megjelent, munkatársunkat és a független sajtót rossz színben feltüntetni próbáló propagandacikk kapcsán a következőket tartjuk fontosnak kiemelni a munkánkat követőknek, partnereinknek.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága 2021.szeptember 2-i döntésével elutasította a 2016-ban Andrea Giuliano melegjogi aktivista képviseletében benyújtott kérelmünket. A strasbourgi bíróság ezzel elmulasztotta azt a lehetőséget, hogy tovább fejlessze a kisebbségekkel szembeni előítéletes bűncselekmények nem kellően hatékony nyomozásával kapcsolatos joggyakorlatát.