Barion Pixel TASZ | Tudástár

Sajátos nevelési igényű gyerekek szakértői bizottsági vizsgálata és intézményválasztás SNI-státusszal

Ez a tájékoztató azoknak a szülőknek szól, akiknek az óvodás vagy általános iskolás korú gyerekénél felmerült, vagy már be is igazolódott a sajátos nevelési igény (SNI) gyanúja. Összegyűjtöttük, hogy mikor lehet hasznos az SNI-státusz megállapítása, milyen lépései vannak a folyamatnak, és mit tehetsz azért, hogy ezt a folyamatot szülőként kísérd. Külön kitérünk az iskola és óvodaválasztás kérdéseire, és segítünk abban is, hogy felismerd, ha valami nem a jogszabályoknak megfelelően történik.

Egyéni munkarend: így adhatsz be sikeresen kérelmet

Az egyéni munkarend esetén a tanuló mentesül az iskolába járás kötelessége alól, de félévkor és év végén valamennyi tantárgyból vizsgáznia kell. Ebben a tájékoztatónkban összefoglaljuk, hogy mire kell figyelni, hogy sikeres legyen az egyéni munkarend iránti kérelmed.

Aktuális tartalmak

Jogaim a szülészeti ellátásban

A szülés és születés az anya és a születendő baba szempontjából is meghatározó esemény, melynek jelentőségét egyre több kutatás bizonyítja. Tájékoztatónkban a várandósgondozással, a szüléssel és a gyermekágyas időszakkal kapcsolatos legfontosabb szabályokat és iránymutatásokat gyűjtöttük össze. Gyakorlati tanácsokkal is igyekszünk segíteni, hogy az ellátás során végig érvényesíthesd a saját és kisbabád jogait, illetve érdekeit.

Munkajogi tájékoztató a szabadságokról

A szabadság célja, hogy mentesülj munkahelyi kötelességeid alól, regenerálódj, pihenj vagy magánügyeidet intézhesd. Ebből a tájékoztatóból megtudhatod, hogy milyen típusú és mennyi szabadságra vagy jogosult, illetve milyen feltételekkel veheted ki a szabadnapjaidat.

Családtámogatási ellátások (CSED, GYES, GYED, GYET)

Ebben tájékoztatóban azokról az anyagi támogatásokról írunk, amelyek a gyereket nevelőknek járnak. Ezek a csecsemőgondozási díj (CSED), a gyermekgondozási díj (GYED), a gyermekgondozást segítő ellátás (GYES) és a gyermeknevelési támogatás (GYET). Fontos, hogy ezek a támogatások nem egyszerre, hanem egymás után járnak és az összegük egyre csökken, ahogy a gyerek nő. Tájékoztatónkból kiderül, hogy kinek, mikor és mennyi ideig járnak ezek az ellátások, hogyan kell igényelni őket, és milyen egyéb szabályok vonatkoznak rájuk.

Külföldre költöző és külföldről hazaköltöző magyar állampolgárok egészségbiztosítása

Évekig külföldön volt biztosításod, ott is kaptál egészségügyi ellátást, de hazaköltöznél? Szeretnél újra magyarországi egészségbiztosítást, de bizonytalan vagy abban, hogy milyen szabályok vonatkoznak rád? Ebben a tájékoztatóban leírjuk, hogy milyen esetekben szűnik meg a magyar tb-d, mit kell tenned, ha újra szeretnéd igényelni, és milyen feltételekkel kaphatsz állami egészségügyi ellátást, ha nincs társadalombiztosításod.  Kitérünk arra is, hogy mire használható, és mire nem az Európai Egészségbiztosítási Kártya.
Feliratkozás a várólistára Értesíteni fogunk, amikor a termék újra elérhető lesz. Kérjük add meg az emailcímedet.