Hiányzó emlékek kampányunk Civil díjat nyert!

Idén másodszor osztották ki a Civil Díjakat. Megtisztelő számunkra, hogy a 133 beérkezett projekt közül a zsűri Hiányzó emlékek kampányunkat "A legjobb civil kampány 2017" díjjal jutalmazta.

"Most különösen időszerűnek gondolom, hogy a civil szervezetek a Díj segítségével megmutassák, hogy milyen sokszínű, professzionális, és elkötelezett munkát végeznek. A legjobbak munkáiból sokat tanulhatnak a további szervezetek, sőt akár a forprofit szektor szereplői is." - mondta Gerencsér Balázs, a NIOK igazgatója, a zsűri egyik tagja.

Hiányzó emlékek kampányunkat a hozzánk jogi segítségért forduló családok történetei alapján indítottuk el. Magyarország legszegényebb vidékein élve ugyanis családok tömegeit szakítja szét a hatóság anyagi problémák miatt. Nem csak a közösen eltöltött idő tűnik el ilyenkor, hanem a közösen megélhető új emlékek, a gyermek életének legfontosabb pillanatai is; minden, amit egy szülő a gyermekéről tudhat, ahogyan megismerheti őt. A kampányban többféle, innovatív eszközzel mutattuk ezt be: az általunk képviselt családok történetét feldolgozó fotóalbum ugyanúgy a hiányzó emlékekre koncentrál, mint az általunk felkért művészek és közszereplők történetei (Bombera Krisztina, Jordán Adél, Hitka Viktória, Mácsai Pál), akik saját gyermekeikkel kapcsolatos élményekről, maradandó emlékekről mesélnek. A fotóalbumot és a kisfilmeket a vidéki nagyvárosokat felkereső országjárásunk során, valamint az interneten is megtekinthetik az érdeklődők.

A díjat azoknak a szülőknek ajánljuk, akik nap mint nap azért küzdenek, hogy visszaszerezzék gyermekeiket. Mi a TASZ-nál továbbra is segítjük őket és azért dolgozunk, hogy egy gyermeket se szakítsanak el a családjától szegénységük miatt. Kérjük, hogy támogasd a munkánkat, hogy minél több családot képviselhessünk.

Megosztás

Kapcsolódó hírek

A szabálysértési bírságok tovább büntetik azokat, akiknek valójában segítségre lenne szüksége

Az Országgyűlés szakmai egyeztetés nélkül döntött: szeptember 1-től megemelik a szabálysértési bírságok összegét. Az emelés független attól, hogy az érintett milyen szabálysértést követett el és milyen vagyoni helyzetben van. Súlyos problémának tartjuk, hogy a jogalkotó láthatóan egy szimpla költségvetési kérdésnek tekinti a szabálysértési bírságolást, amitől plusz bevételt remél.

A szülőket nem lehet arra kényszeríteni, hogy válasszanak a gyerekük és az igazuk között

Az utóbbi hónapokban meglepődve, majd egyre nagyobb felháborodással tapasztaltuk, hogy több megye gyámhivatalában félretájékoztatják az ügyfeleket. Azt állítják a szülőknek, hogy ha kiállnak a jogaikért, nem kaphatják vissza a gyerekeiket. A legkiszolgáltatottabb szülők ilyen fokú félretájékoztatását nehéz másnak látni, mint hatalommal való súlyos visszaélésnek. A hatósági gyakorlat ellen pert kezdeményeztünk, és emellett kértük az Emberi Erőforrások Minisztériumát (EMMI), hogy adjon iránymutatást a gyámhivatalok részére, megtehetik-e ezt az ügyfeleikkel. Friss állásfoglalásában nekünk adott igazat a minisztérium.

Családok mennek tönkre az állami szervek tehetetlensége miatt

Míg egy-egy gyerek szüleitől való elszakítására elég pár óra és egy kétsoros hatósági döntés, addig az – akár indokolatlanul - kiemelt gyermek visszakapására hónapokat, de inkább éveket kell várni. A szülőknek be kell tartani a játékszabályokat, határidőket, de a hatóság úgy tűnik, nem köteles ugyanerre.