Egészségügyi önrendelkezés gyakorlását elősegítő levelek

Az egészségünkről való döntések fontos döntések. Ahhoz, hogy ezeket tájékozott módon, lelkiismeretünknek és világnézetünknek megfelelően hozhassuk meg, adott esetben további lépésre vagy rendelkezésre van szükség. Az alábbi mintalevelek segítséget nyújtanak abban, hogy:

- egészségügyi adatainkat megismerhessük

EGÉSZSÉGÜGYI DOKUMENTÁCIÓBA VALÓ BETEKINTÉS, ILL. ANNAK KIKÉRÉSE



- helyettes döntéshozót jelölhessünk ki magunk helyett arra az esetre, ha valamilyen oknál fogva (kóma, elmezavar stb.) nem lennénk képesek mi magunk dönteni a kezelésünket illetően

HELYETTES DÖNTÉSHOZÓ KIJELÖLÉSE



- egyes személyeket kizárjunk a helyettünk való döntéshozatal lehetőségből, ha ugyanis döntésképtelenségünk esetére nem jelöltünk meg helyettes döntéshozót, az egészségügyi törvény alapján a törvényes képviselőnk, illetve meghatározott sorrendben a közeli hozzátartozóink lesznek hivatottak a kezelésünket illetően dönteni, hacsak az adott személyt ki nem zártuk ebből a lehetőségből

TÖRVÉNYES KÉPVISELŐT/KÖZELI HOZZÁTARTOZÓT DÖNTÉSHOZATALBÓL, ILL. ADATBETEKINTÉSBŐL KIZÁRÓ NYILATKOZAT



- megtiltsuk szerveink, szöveteink adományozását arra az esetre, ha elhaláloznánk

SZERV- ÉS SZÖVETADOMÁNYOZÁSRA VONATKOZÓ TILTÓ NYILATKOZAT & MELLÉKLETE



- visszavonjuk a szerveink, szöveteink adományozását megtiltó nyilatkozatunkat

ADOMÁNYOZÁST LETILTÓ NYILATKOZAT VISSZAVONÁSA

Megosztás

Kapcsolódó hírek

A TASZ 2018. évi választási monitoring tevékenységének céljai, módszere, mércéje, és nyilvános eredményei

A TASZ Választási Jogi Programjának részeképp az országgyűlési képviselők 2018. évi általános választásának választási eljárása idején jogi monitoring (megfigyelési) tevékenységet is végez. Az alábbiakban találhat információt megfigyelési tevékenységünk céljairól, módszeréről, és nyilvános eredményeiről. A megfigyelést végző, ahhoz szükséges képzést elvégzett személyeket a megfigyelés során itt olvasható Etikai Kódexünk rendelkezései kötik.

Útmutató az adatok közzétételéről és adatkérések megválaszolásáról civil szervezeteknek

A közérdekű ügyekkel foglalkozó civil szervezetek a magánautonómia keretében szerveződnek, de a nyilvánosság előtt végzik a tevékenységüket. Abban a nyilvános térben működnek, amelyben az emberek szabadon egyesülhetnek, eszméket cserélhetnek, megnyilatkozhatnak. A politikai nyilvánosságban való jelenlétük átlátható működést követel tőlük. Abban az esetben, ha a szervezet közpénzt használ fel, vagy részt vesz a közhatalom gyakorlásában, ezzel a tevékenységével összefüggésben az államhoz hasonló átláthatósági elvárásoknak is meg kell felelnie.

Felszólítjuk Áder Jánost, hogy forduljon az Alkotmánybírósághoz!

Az Országgyűlés hétfőn elfogadta az információszabadság törvény módosítását, ami alaptörvény-ellenesen korlátozza a közérdekű adatok nyilvánosságát. A Társaság a Szabadságjogokért jogvédő és a K-Monitor korrupcióellenes szervezet azért fordul Áder János köztársasági elnökhöz, hogy tegyen eleget alkotmányos kötelességének, és ne írja alá a törvényt, hanem forduljon az Alkotmánybírósághoz.