A TASZ filmjei a Hégető Honorka-díj megosztott különdíját kapták

A Hégető Honorka-díj célja, hogy a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok problémáit bemutató televíziós és online alkotásokat elismerje, az újságírókat és a közönséget érzékenyítse. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy elnyertük ezt a díjat 2013-ban.

;version=3;3&autohide=1&showinfo=0 ">

A TASZ idén a roma és fogyatékosügyi program filmjeivel pályázott. A fogyatékosügyi programunk "Különös szomszédaink" című sorozata értelmi sérült, halmozottan fogyatékos és autista emberek helyzetét mutatja be. A sorozaton Verdes Tamás, fogyatékosügyi programvezető, Zsolt Melinda, kommunikációs vezető és Bordás Róbert operatőr dolgozott.

A Romaprogram filmjei közül a Magyarbánhegyesi "Szebb Jövő Egyesület" masírozással , a hatvani rendőrattakkal és a kesznyéteni bírságolásokról szóló történettel, valamint a közmunkáról szóló videónkkal pályáztunk. A filmeken Surányi Ádám vágóként, Bordás Róbert operatőrként, Jovánovics Eszter romaprogram vezetőként, Horváth Judit koordinátorként, Kis Tibor és Simon Mihály és Sánta Szabolcs terepmunkásként és ügyvédként, Hatala Noémi pedig önkéntes riporterként dolgoztak.
A zsűri nem választott ki egy filmet a sok közül, ehelyett a TASZ filmes erőfeszítéseit egységesen díjazta. A díj átadásakor Baló György dícsérte a TASZ videos munkáját, és megjegyezte, hogy civil szervezetként többet tudunk az emberi jogi témákról, mint a televíziósok, de kevesebbet tudunk a televíziózásról, így van egymástól mit tanulnunk, és kölcsönösen tudjuk segíteni is egymást.

Az [origo] fotóriporterei, Hajdú D. András és Szabó Balázs nagybányai romatelepekről szóló multimédiás riportja nyerte el a Hégető Honorka-díj fődíját. Díjban részesült még az RTL Klub Házon kívül sorozata, különdíjat kapott Kaufmann Balázs (Pécs TV) riportja Bálintról, aki kerekesszékkel vett részt a soproni VOLT fesztiválon.
Takács István Gábor
Video programvezető
TASZ

Megosztás

Kapcsolódó hírek

Portré a megélhetési úttestengyaloglókról

Történnek ma Magyarországon nagyobb horderejű és tragikusabb események is, mint az alant elmesélt. Ám mielőtt hozzászokunk a véres polgárháborúk és az elképzelhetetlen erőszak elől menekülő családokat érő embertelenség és jogtiprás mindennaposságához, érdemes tudatosítani a krízishelyzetektől független, évtizedek óta fennálló „bagatell” hatósági gyakorlatot.

Mit tegyek, ha diszkrimináltak?

Mit jelent a diszkrimináció? Magyarul ez a hátrányos megkülönböztetés: amikor valakit másokhoz képest hátrány ér egy meghatározott tulajdonsága miatt.

Írd alá petíciónkat – Hiteles tájékoztatást, hatékony védekezést!

A kormány folytasson oltási kampányt, a legkiszolgáltatottabbak is kapjanak védelmet a negyedik hullám idején! Civil és szakmai partnereinkkel együtt nyílt levelet fogalmaztunk meg, amit most te is aláírhatsz a mielőbbi hatékony fellépésért.