Barion Pixel TASZ | Részt vettünk a Nemzetközi Rendőr Akadémia gyűlölet-bűncselekmény képzésében

Részt vettünk a Nemzetközi Rendőr Akadémia gyűlölet-bűncselekmény képzésében

Az Nemzetközi Rendőr Akadémia (ILEA) budapesti székhelyén először tartottak kifejezetten gyűlölet-bűncselekmény témájú, egy hetes, szakosított képzést 2016. októberében. A képzésre a GYEM két szakértőjét is meghívták a jogvédelem során szerzett tapasztalatok megosztása céljából.

A Nemzetközi Rendőr Akadémia (International Law Enforcement Academy) missziója, hogy támogassa a részes – Kelet-Közép európai és ázsiai – államokban a demokráciát, a gazdasági, szociális és társadalmi stabilitást a hatékony bűnüldözéshez nyújtott támogatáson keresztül.

Az ILEA budapesti székhelyén először tartottak kifejezetten gyűlölet-bűncselekmény témájú, egy hetes, szakosított képzést 2016. októberében. Az Atlantai Rendőrkapitányság által kifejkesztett kurzust Bangkokban és El Salvadorban tartották meg korábban, az ottani tapasztalatok sikeresek voltak.

A budapesti képzésben magyar, szlovák és szerb rendőrök, ügyészségi és  bírósági dolgozók vettek részt. A GYEM két szakértőjét: Kirs Esztert (Magyar Helsinki Bizottság) és munkatársunkat, Jovánovics Esztert, valamint a Tett és Védelem Alapítvány vezetőjét, Szalai Kálmánt azért hívták meg, hogy beszámoljanak a résztvevőknek a gyűlölet-bűncselekmények elleni jogvédő munkájuk során szerzett tapasztalatokról.

Háttér

Gyűlölet-bűncselekmény alatt – egyszerűen fogalmazva – azon bűncselekményeket értjük, amelyeket előítéletes indokból követnek el. Az EBESZ meghatározása szerint gyűlölet-bűncselekmény minden olyan bűncselekmény, ideértve a személy vagy vagyon elleni bűncselekményeket, ahol a bűncselekmény áldozatának, helyszínének vagy tárgyának kiválasztása mögött ezen áldozatok, helyszínek vagy tárgyak valamely közös tulajdonság (pl. faji hovatartozás, nemzeti vagy etnikai származás, nyelv, bőrszín, vallás, nem, kor, értelmi vagy testi fogyatékosság, szexuális irányultság vagy más hasonló tulajdonság) által meghatározott csoporthoz való vélt vagy valós tartozása, vagy e csoporthoz fűződő kapcsolata áll. További információk a gyűlölet-bűncselekményekről.

A Gyűlölet-bűncselekmények Elleni Munkacsoportot alkotó civil szervezetek (Amnesty International Magyarország, Háttér Társaság, Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért) és független szakértők 2012 óta közösen dolgoznak együtt a gyűlölet-bűncselekmények elleni hatékonyabb fellépés és azok visszaszorítása érdekében. További információk a munkacsoportról és munkájáról.

 

Feliratkozás a várólistára Értesíteni fogunk, amikor a termék újra elérhető lesz. Kérjük add meg az emailcímedet.