Közös civil álláspont a 7-es cikk szerinti eljárás kapcsán

Az Amnesty International Magyarország, a Magyar Helsinki Bizottság, a Magyar LMBT Szövetség, a Mérték Médiaelemző Műhely, a Társaság a Szabadságjogokért és a Transparency International Magyarország közös álláspontot alakított ki az Európai Unió által a magyarországi jogállamiság helyzetének vizsgálatára indított ún. 7. cikkely szerint eljárásban a magyar kormány álláspontját tartalmazó jelentésben foglaltak cáfolatára.

Egy éve folyik a kormány ellen az úgynevezett 7. cikkely szerinti eljárás az Európai Unióban, amely azt vizsgálja, hogy Magyarországon fennáll-e a közös uniós alapértékek megsértésének egyértelmű veszélye.

A folyamat részeként a kormány elkészítette saját anyagát a tavaly napvilágot látott Sargentini-jelentéshez. A jogállamiságot védő civilek szerint azonban ez a szöveg számos csúsztatást és félrevezető állítást tartalmaz. Ezért hét magyar civil szervezet fogott össze, hogy elkészítse azt az angol nyelvű szakanyagot, amely cáfolja a magyar kormány jelentésében foglalt állításokat.

A dokumentum összesen 12 fejezetben foglalkozik a magyar jogállamiság helyzetével, ebből a TASZ három fejezetet készített el a választási rendszerről, a magánszféra védelméről és a vallásszabadságról.

A jelentés ide kattintva érhető el: Stating the Obvious – Rebutting the Hungarian Government’s response to the Reasoned Proposal in the Article 7 procedure against Hungary

Megosztás

Kapcsolódó hírek

A valódi, hiteles újságírói munka kulcsfontosságú a TASZ működéséhez

A propagandasajtóban megjelent, munkatársunkat és a független sajtót rossz színben feltüntetni próbáló propagandacikk kapcsán a következőket tartjuk fontosnak kiemelni a munkánkat követőknek, partnereinknek.

Fokozott ellenőrzés, fokozott jogsértés

Téged is igazoltattak már úgy rendőrök, hogy amikor megkérdezted, hogy mi az igazoltatás oka, csak annyit mondtak, hogy “fokozott ellenőrzés van elrendelve”?

Mit jelent ez? Egyáltalán, mit tehetsz és mit nem az igazoltatás során?

Nyílt levél a Rendőrfőkapitánynak: biztosítsa a polgárok szabad gyülekezését!

Nyílt levélben kérjük Budapest Rendőrfőkapitányát, hogy tájékoztasson minket és a közvéleményt arról, hogy a rendőrség hogyan biztosítja, hogy az Országgyűlés alakuló ülése előtti, alatti és utáni időpontok során a gyülekezni kívánók élni tudjanak alkotmányos jogukkal.