Mit csinálunk?
A TASZ FŐ TEVÉKENYSÉGEI
- ingyenes jogi tanácsadást nyújtunk az alapvető jogaikban sérelmet szenvedett polgárok számára a programok által lefedett ügyekben (bővebben lásd TASZ Jogsegélyszolgálat)
- stratégiailag fontos ügyekben ingyenes jogi képviseletet biztosítunk
- kezdeményezzük jogszabályok megalkotását, módosítását, a jogalkalmazási gyakorlat megváltoztatását
- felhívjuk a figyelmet az emberi jogi szempontok érvényesítésére a jogszabályok szakmai előkészítése során
- jogtudatosító képzéseket tartunk egyes, a tevékenységükhöz kapcsolódó témákban
- tájékoztató kiadványokat és videókat készítünk
- rendszeresen tájékoztatjuk a sajtót álláspontunkról
- vitafórumokat, konferenciákat rendezünk
- beszámolunk tevékenységünről honlapunkon, blogunkban, a közösségi médiában (Facebook, Twitter, Tumblr), és hírlevelén keresztül
- e tevékenységek során számos hazai és külföldi emberi jogi szervezettel, intézménnyel működünk együtt
ÜGYVÁLLALÁS
A TASZ az Alapszabály I. 4. pontban meghatározott jogok (gyülekezési jog, lelkiismereti és vallásszabadság, szólásszabadság, részvételi jog (különös tekintettel: választhatóság és választójog, önrendelkezési jog (különös tekintettel: egészségügy), egyenlő bánásmódhoz való jog, átlátható államhoz való jog (információszabadság), adatvédelem, magánélet védelméhez való jog) elsősorban az állam és szerveivel szemben történő érvényesítése érdekében vállalja el az ügyfelek képviseletét. A TASZ kivételesen foglalkozik a nem állami szereplő és az egyén közötti alapjogi viszonyokban felmerülő ügyekkel, ha az valóban alapjogi, tehát hatalmi helyzetben értelmezhető.
Egyes ügyek elvállalásának további szempontjai emellett – melyek az ügyvállalás megtagadását is indokolhatják – a munkaszervezet kapacitása és az adott területtel foglalkozó más szervezet léte.
EREDMÉNYEINK