Barion Pixel TASZ | Jó gyakorlatok az alapjogok védelmében

Jó gyakorlatok az alapjogok védelmében

Lezárult a civil szervezetek fejlesztésével foglalkozó projektünk. Ahogy arról már korábban beszámoltunk, 10 civil szervezettel dolgoztunk együtt két éven át, a Norvég Civil Támogatási Alap támogatásával.

A projekthez 2015 októberében kiegészítő támogatást nyertünk, így munkánkat 2016. április 30-ig folytathattuk. Projektünk egyik fő célkitűzése a civil társadalom érdekérvényesítési képességének fejlesztése, és ezen keresztül a hazai jogérvényesítési gyakorlat erősítése volt.

A projektben kommunikációs, adományszervezési, jogérvényesítési és videó advocacy tréningeket tartottunk a TASZ programvezetőinek részvételével. A szervezetek a projekt során gyakorlatban is megvalósíthatták az elsajátítottakat. A 2014 nyarán tartott kommunikációs képzés után elindítottuk a CIHA blogot. A webes felületen a szervezetek Barta Edit szerkesztő közreműködésével egyre növekvő intenzitással adtak hírt munkájukról, nézeteikről és a mindennapi munka során tapasztalt társadalmi jelenségekről.

A 2014 novemberében megtartott második, adományszervezésről szóló képzés után a TASZ adományszervezési szakértője nyújtott segítséget a szervezetek saját adományszervezési kampánystratégiáinak kidolgozásában. A résztvevők visszajelzései alapján, a kampányok során sikerrel alkalmazták a tréningen tanultakat, például az adományozók körének pontosabb meghatározását, vagy az „Adj mindig valamit viszonzásul” elvet.

A 2015 tavaszán lebonyolított harmadik képzésen a résztvevők jog- és érdekérvényesítési technikákról tanulhattak. Képzési sorozatunkban ennek a képzésnek szántuk az egyik legnagyobb szerepet, a résztvevők itt ismerhették meg a TASZ húsz év alatt felhalmozott tapasztalatának gyakorlati lényegét az esélyegyenlőség, a diszkriminatív gyakorlatok, és a közérdekű információk megismeréséhez való jog területén. A résztvevők a képzés végére saját ügyeket vállaltak, melyeket a képzést követő hónapokban a TASZ programmunkatársainak segítségével vittek végig.

A program negyedik eleme a videó advocacy képzés volt. A videó advocacy a TASZ régóta használt ügyképviseleti technikája, mely a közösségi média hatékony használatára alkalmas kommunikációs elemek segítségével járul hozzá társadalmilag fontos ügyeink népszerűsítéséhez és adománygyűjtési tevékenységünkhöz. A képzés célja ennek a technikának az elméleti átadása volt. A képzésen a résztvevők megismerhették videó készítési gyakorlatunk alapelveit, a forgatókönyvírás, a történetmesélés és a vágás alapjait. Saját munkájuk alapján kialakított történeteik feldolgozásához gyakorlott újságíró vendégeink adtak a képzés során tanácsot, mely alapján minden szervezet saját videót készített a projekt végéig.

A projekt kiegészítő részében a szervezetek fenntarthatóságára és láthatóságára dolgoztunk ki további projektelemeket. Ezek része volt két gyakorlat központú workshop. Az elsőn a szervezetek képviselőivel személyre szabott adományozási kampányokat alakítottunk ki. A másodikon kampányvideók elkészítésében segédkeztünk. A kampányokat a szervezetek 2016 első felében bonyolítják le, és vannak közöttük1%-os gyűjtések, közösségi adományozásra felhívó kezdeményezések és hosszú távú finanszírozást támogató rendszeres kampányok is.

A fejlesztési folyamat a fenti képzésekkel természetesen nem ér véget. A velünk dolgozó szervezetekkel továbbra is szeretnénk fenntartani a kapcsolatot, hogy kölcsönösen segíthessük egymás jog- és érdekérvényesítési munkáját.

Feliratkozás a várólistára Értesíteni fogunk, amikor a termék újra elérhető lesz. Kérjük add meg az emailcímedet.