Ünnepek a kórházban kampány - 2017

Egy gyerek kórházba kerülése mindig drámai esemény az egész családnak, és különösen nehéz a helyzet, ha az ünnepekre esik a kórházi tartózkodás. Ünnepek a kórházban akciónkban ezért azoknak a gyerekeknek igyekeztünk segíteni, akik 2017 végét kórházban töltötték.

December 6. és 31. között olyan csomagokat juttattunk el a beteg gyerekekhez országszerte, amelyekben a kórházi tartózkodáshoz nélkülözhetetlen tárgyak (pl. kézfertőtlenítő, evőeszköz), a betegjogokról szóló játék, és hírességek által felolvasott TASZ mesék kerülnek. Az adományoknak köszönhetően 12 kórházban 1000 csomagot osztottunk szét.

a csomagok tartalma

A meséket pedig hírességek (Krug Emília, Jónás Vera, Lincényi Márkó és Árpa Attila) olvasták fel, az erről készült videókat közösségi oldalainkra töltöttük fel, hogy még több családhoz eljuthassanak.

Akciónk ahhoz a 2015-ben életre hívott kampányunkhoz kapcsolódott, amelyet a gyerek- és szülőbarát kórházakért indítottunk. A kampány által sikerült változást elérnünk több kórházi gyerekosztály hozzáállásában, és rengeteg szülőnek nyújtottunk információt, segítséget.

Megosztás

Kapcsolódó hírek

Jó az irány, de nem látszik a garancia, hogy érdemben fog-e tenni a kórházi fertőzések ellen a kormány

Üdvözljük, hogy a Kormány meghallotta a szakmai szervezetek, szakértők és jogvédők évek óta hangsúlyozott álláspontját, hogy a kórházi fertőzések ellen átfogó kormányzati intézkedésekkel, jól kidolgozott terv alapján kell fellépni. De látnunk kell, hogy a Kormány által közzétett rendeletmódosítás nem elegendő a kórházi fertőzéses helyzet kezeléséhez – eddig sem a jogszabályokkal, hanem azok végrehajtásának hiányosságaival volt a probléma. A kérdés az, hogy a kormányzati szervek elkezdik-e alkalmazni a jogszabályokat – mi mindent el fogunk követni, hogy ezt számonkérjük az illetékes szerveken.

Védőoltás 1x1

Kérdések és válaszok az életkorhoz kötötten kötelező védőoltásokról.

A koronavírus elleni védőoltással kapcsolatos állásfoglalásunk elérhető ezen az oldalunkon.

Vak bizalom helyett tudatos bizalmat

Blogsorozatunk első és második részében azt néztük meg, hogy milyen tájékoztatást kapnak jelenleg a szülők a kötelező védőoltással kapcsolatban. Ebben a részben amellett érvelünk, hogy miért fontos a tájékoztatás. Adatainkat egyrészt a TASZ számára 2016 májusában végzett reprezentatív kutatásból, másrészt egy közel 3000 válaszadó által kitöltött nem–reprezentatív online kutatásból merítjük. A poszt főbb tanulságai:

  • A jó tájékoztatás következménye a tudatos együttműködés.
  • A fiatalabb korosztály elvárja az ilyen orvos-beteg viszonyt.
  • A tájékoztatási hiányosságok bizalmatlanságot szülhetnek.
  • A tájékoztatási hiányosságok veszélyesek lehetnek.